Rozdrabniacze kuchenne

Prezentowaliśmy ostatnio Państwu sortowniki na śmieci, jednak wciąż pozostaje pytanie, "co zrobić z odpadkami organicznymi?". W czasach, w których nie każdy może sobie pozwolić na dom z ogrodem, w którym znajdzie się miejsce na kompostownik, mieszkańcy bloków wyrzucają resztki pożywienia do ogólnodostępnych śmietników, co przyczynia się do rozprzestrzeniania gryzoni i insektów. Trzeba wziąć również pod uwagę, że nie wyrzucamy śmieci po każdym posiłku, a raz na kilka dni. Jest to wystarczający czas, by rozpoczął się proces gnilny wyrzuconego pożywienia.

SONY DSC
A gdyby tak zaraz po posiłku w szybki i ekologiczny sposób pozbyć się odpadów organicznych? Jest na to prosty sposób! Znane i stosowane od wielu lat w USA i zachodniej Europie młynki zlewozmywakowe, które można w Polsce kupić m.in. firmy PYRAMIS.

Takie urządzenia montuje się bezpośrednio pod otworem zlewu,

dzięki czemu "z zewnątrz" jest kompletnie niewidoczne.

Przygotowując posiłek lub po posiłku wszystkie odpady organiczne, takie jak: drobne kości, resztki i obierki warzyw, owoców czy kawałki ryb wrzucamy do zlewu i spłukujemy zimną wodą (zimna woda zapewnia chłodzenie młynka). Zmielone pożywienie wraz z wodą słynął do kanalizacji. Na tym koniec.

Szybko, czystko i co najważniejsze - ekologicznie.

Zdjęcia pobrane ze strony: PYRAMIS

0 Responses

  1. […] Dziś mam przyjemność zaprezentować czytelnikom Naszego bloga firmę Pyramis, która zajmuje się produkcją m.in. zlewozmywaków, baterii czy rozdrabniaczy kuchennych, o których mogą sobie Państwo przeczytać tutaj. […]

Leave a comment